Ahad, 21 April 2013

Calon Parlimen P17 - Padang Serai


Datuk Heng Seai Kie merupakan Timbalan Menteri Wanita, Keluarga dan Pembangunan Masyarakat Malaysia. Beliau dilantik oleh Perdana Menteri Malaysia ke-6, Datuk Seri Najib Tun Razak pada 1 Jun 2010 di Putrajaya.

Majlis angkat sumpah jawatan dan taat setia serta sumpah simpan rahsia di hadapan Yang di-Pertuan Agong, Tuanku Mizan Zainal Abidin di Istana Negara pada 10 April 2009.

Jawatan
Timbalan Menteri pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat (1 Jun 2010)

Timbalan Menteri Penerangan Komunikasi dan Kebudayaan (10 April 2009)


NAME                    : HENG SEAI KIE
SEX                        : FEMALE
AGE                       : 51
D.O.BIRTH             : 12 JUNE 1962
CITIZEN                 : MALAYSIAN
PARTY                   : MEMBER OF MALAYSIA CHINESE ASSOCIATION
  (MCA), SINCE 1992

FAMILY                  : MARRIED. 
                               HUSBAND – CHIAM YEONG HOCK
                               SON – CHIAM CHEE HO

POSITION              : ADVISOR TO THE MINISTRY OF WOMEN, FAMILY AND
  COMMUNITY DEVELOPMENT

POLITICS                :
                                                             i.                DEPUTY NATIOANAL ORGANISING SECRETARY OF MCA HQ
                                                            ii.                VICE PRESIDENT OF MCA WANITA
                                                           iii.                CHIEF OF PUBLICATION BUREAU OF MCA HQ
                                                           iv.                PRESIDENTIAL COUNCIL MEMBER OF MCA
                                                            v.                CENTER COMMITTEE MEMBER OF MCA
                                                           vi.                CHAIRMAN OF MCA WANITA PERAK STATE
                                                         vii.                VICE PRESIDENT OF MCA PERAK STATE JOINT COMMITTEE
                                                        viii.                CHAIRMAN OF MCA WANITA PASIR SALAK DIVISION, PERAK    

OTHERS                :

CHAIRMAN OF PERSATUAN KEMAJUAN WANITA CINA PERAK (2005 TILL NOW)


ACADEMIC QUALIFICATION :
          1.       MBA (Finance) Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM), 1998
          2.       B.A. (Hons.) Universiti Malaya (UM), 1986
          3.       DIPLOMA IN EDUCATION, Universiti Malaya (UM), 1990
         
EXPERIENCE :
1.           DEPUTY MINISTER OF WOMEN, FAMILY AND COMMUNITY DEVELOPMENT, MALAYSIA (JUNE 2010 – NOVEMBER 2012)
2.           DEPUTY MINISTER OF INFORMATION, COMMUNICATION
AND CULTURE, MALAYSIA (APRIL 2009-JUNE 2010)
          3.       SECRETARY-GENERAL OF MCA WANITA (2008-2010)
          4.       LECTURER OF POLITEKNIK UNGKU OMAR, IPOH
(1999-2009)
5.       PEGAWAI LEMBAGA AKREDITASI NEGARA (LAN) MALAYSIA (2004-2007)
6.       PENGERUSI PASUKAN NAZIRAN MAJLIS LATIHAN KHIDMAT NEGARA NEGERI PERAK (2004-2007)
7.       CHAIRMAN OF WOMEN SECTION, PERAK HAN KANG KONG HUEY (2005-2010)
8.       SECRETARY / ADVISER PERSATUAN IBU TUNGGAL CINA PERAK (2003-2005, 2005-2007)
9.       PENASIHAT MALAYSIAN CHINESE WOMEN ENTREPRENEUR ASSOCIATION (MCWEA) (2012)
10.     PENAUNG ROTI 1MALAYSIA (2012)

0 comments:

Catat Ulasan

DISCLAIMER

Assalamualaikum.

Segala Komen atau kritikan adalah atas tanggungjawab pemberi komen sendiri.

Buat masa kini komen boleh diberikan atas nama Anon, tetapi pihak Kedah Times masih terpaksa menapis komen-komen yang tidak bertanggungjawab.

Harap maklum.

Sekian, terima kasih.

 

Dari Mana Mereka

Pelawat sejak 18-04-2010

free counters

Arkib

Pengikut 2

Pengikut

© 2010 Laman Kedah Times Copyright by Kedah Times | Courtesy of Three Column Templates